Tu powstaje Pracownia Prosto

Zaczęło się niewinnie od: „a gdyby tak stworzyć miejsce, w którym osoby dowiedzą się jak rozumieć siebie i ogarniać życie”. Przecież tego nas w szkołach nie uczą, a wystarczy czasem tylko kropla wiedzy i krótka praktyka, by zmienić to, co uwiera.

Jestem psycholożką, od wielu lat pracuję z ludźmi. Obserwuję siebie i innych, jak walczymy tam, gdzie nie trzeba, czasem brakuje nam wiedzy, a czasem wsparcia, żeby żyć spokojniej, lepiej, łagodniej, weselej. Lubię i cenię pracę w zespołach, możliwość uczenia się od siebie, wspierania. Może wykorzystać te doświadczenia i stworzyć takie miejsce?
Ekstra pomysł.

Potem zaczęły się rozwijać kolejne pytania i odpowiedzi przeradzające się w punkty do zrobienia.

Co?
Chodzi o to, by nie komplikować tego, co proste, nie naprawiać tego, co działa. Zmieniać małymi krokami bez skoków na głęboką wodę. Kto by chciał dokładać sobie zadań, stresu i niepotrzebnej pracy. Nazwa przyszła naturalnie – Pracownia Prosto.

Gdzie?
W miejscu ładnym, zachęcającym do przychodzenia, tam gdzie dusza może się rozprostować i rozejrzeć ze spokojem. Otoczenie ma znaczenie. Zaczęło się szukanie lokalu, który spełni te wymagania. Znalazłam idealny: nie za duży a przestrzenny, pełen światła, cichy. Ze schodami okrągłymi w środku. Zakochałam się. Potem przyszły rozmowy, negocjacje i podpisanie umowy.
Pracownia jest w EC1.

Jak?
Największą skuteczność przynosi systematyczna praca. Małe kroki, wiedza wprowadzana w życie, dostosowana do możliwości i zastanej sytuacji. Kiedy chcemy zwiększyć formę, wyćwiczyć mięśnie szukamy trenera, klubu i zaczynamy ćwiczyć. Sami lub w zespołach. Jeśli robimy to konsekwentnie, efekty przychodzą. Czemu nie iść taką drogą podczas wprowadzania innych zmian w życiu? Działać systematycznie, pod okiem trenera, w towarzystwie innych osób. Stopniowo budować siłę i zwiększać możliwości.
Tak powstał pomysł fitnessu dla umysłu.

Jakie tematy mogą być użyteczne?
Stres, budowanie odporności na zmiany, ogarnianie emocji, ustalanie granic, budowanie wartości, realizowanie zamierzeń, więcej czasu na życie, łagodność dla siebie.

To było najważniejsze, a potem zostały detale: podłączenie wody na parterze, kuchnia, łazienka, blaty, stół, krzesła, kanapa, naczynia, czajnik, kawa, herbata, tablica do notatek, wieszak, kwiaty, witryna, strona, oferta, zdjęcia, wpisy, terminal płatniczy, kasa fiskalna.

Czas – warto liczyć przy projektach. Zarys pomysłu powstał w 2021, początek szukania miejsca to 2022, podpisanie umowy w EC1 i start urządzania to luty 2023, oferta w głowie powstawała od 2022, ale fizyczną formę zaczęła przyjmować od lutego 2023, strona zaczęła budowę w marcu 2023, choć domena wykupiona została w lutym 2022. Pierwsza konsultacja prywatna odbyła się w kwietniu 2023, start ubierania w formę idei fitness dla ducha i umysłu to kwiecień 2023, pierwsze zajęcia grupowe przed nami. Mam nadzieję, że w lipcu.

Zapraszam

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *